2 Rumah untuk Dijual di Taman Air Biru
Sedang menambah baik cadangan anda.
Ini mungkin mengambil masa beberapa saat...
Taman Air Biru is a mature leasehold housing estate located in the industrial city of Pasir Gudang, Johor. This neighbourhood offers a combination of landed houses and low-cost flats, providing a range of affordable housing options for the community. The area is characterized by its accessibility and proximity to numerous local amenities, particularly schools and community facilities.Taman Air Biru features a variety of property types, catering to different family sizes and needs. The primary offerings include: Available in single and double-storey layouts with built-up areas for houses ranging from 1,200 sq ft to 1,540 sq ft. These homes typically feature layouts with 3 to 6 bedrooms. Also known as SEDC Flats, these are four-storey walk-up apartments with built-ups from 570 sq ft to 1,076 sq ft, generally offering 2 bedrooms and 1 to 2 bathrooms.The township is particularly well-served by educational institutions, making it a convenient location for families. Several schools are located within the community itself. These include:SK Pasir Gudang 1.SK Pasir Gudang 2.SK Pasir Gudang 3.SMK Pasir Gudang 3.Sekolah Agama Pasir Gudang 1.Residents have access to several clinics within the immediate vicinity for primary healthcare needs, including:Poliklinik Penawar.Klinik Pergigian As Salam.Additionally, Hospital Penawar provides hospital facilities nearby.For daily necessities and shopping, the area includes numerous convenience stores, mini-markets, and local shops. Residents can find a 7-Eleven, a MR D.I.Y. outlet, and the Red Mart supermarket within the neighbourhood.Taman Air Biru is well-connected via major roads such as Jalan Pasir Gudang and Jalan Besar. The Pasir Gudang Bus Terminal is located nearby, providing connectivity to other parts of Johor Bahru and beyond. Local bus routes, including P302, P303, and T20, service the area, with bus stops situated throughout the community, such as near SMK Pasir Gudang 3.
Terokai PropertyGuru
Rekod carian menunjukkan projek ini masih menerima perhatian pembeli tempatan di sekitar kawasan Taman Air Biru mengikut data pasaran PropertyGuru.
Harga Mengikut Jenis Unit:- Unit 2 bilik tidur:
- Purata Harga Permintaan: RM 166K
- Purata Harga Kaki Persegi (PSF): RM 291 psf (7.31% lebih rendah berbanding purata Taman Air Biru pada RM 314 psf)
- Unit Tersedia: 1
- Unit 3 bilik tidur:
- Purata Harga Permintaan: RM 198K
- Purata Harga Kaki Persegi (PSF): RM 271 psf (2.98% lebih tinggi berbanding purata Taman Air Biru pada RM 263 psf)
- Unit Tersedia: 1
- SK PASIR GUDANG (1) (893m, 10-11 min) — Sekolah rendah yang berdekatan memudahkan urusan harian ibu bapa menghantar anak-anak belajar.
- SMK PASIR GUDANG 3 (1110m, 13-14 min) — Institusi pendidikan menengah yang terletak dalam jarak berjalan kaki untuk keselesaan pelajar remaja.
- SK PASIR GUDANG (2) (1163m, 13-14 min) — Pilihan sekolah alternatif yang memberikan kemudahan pendidikan berkualiti buat komuniti setempat.
- SK PASIR GUDANG 3 (1368m, 16-17 min) — Kemudahan sekolah tambahan yang menyokong keperluan pendidikan keluarga yang semakin berkembang.
- QUALITAS (934m, 11-12 min) — Pusat perubatan swasta yang menyediakan rawatan segera dan konsultasi kesihatan untuk penduduk.
- KLINIK KESIHATAN PASIR GUDANG (1696m, 20-21 min) — Fasiliti kesihatan awam yang lengkap untuk keperluan pemeriksaan dan rawatan berkala keluarga.
- JIASON (978m, 11-12 min) — Destinasi membeli-belah barangan keperluan harian yang praktikal dan mudah dikunjungi.
- MARYBROWN (988m, 11-12 min) — Pilihan restoran makanan segera yang popular untuk hidangan keluarga di hujung minggu.
- MASJID TAMAN AIR BIRU PASIR GUDANG (857m, 10-11 min) — Pusat ibadat utama yang memudahkan urusan keagamaan dan aktiviti kemasyarakatan penduduk setempat.