8 Pangsapuri / Kondo / Servis Apartment untuk Dijual di Residensi Melor
Sedang menambah baik cadangan anda.
Ini mungkin mengambil masa beberapa saat...
Pangsapuri Melor @ Seksyen 5 Bangi is located at Jalan 5e/1 in Seksyen 5 of Bandar Baru Bangi, Selangor. This apartment has 10 floors and is a leasehold building which has been complete for some years. The apartment built was a result of a joint venture between VCS development (VCS Builders Sdn. Bhd) with PKNS (Perbadanan Kemajuan Negeri Selangor). VCS was established on December 28, 2005 and have small projects for small building contracts. Pangsapuri Melor @ Seksyen 5 Bangi, is built with 2 towers each having 10 floors with common unit of 750 square feet in size. Amenities around the apartment includes the typical playground, covered car parks, surau, nursery as well as access card for entering the premises. Located with the apartment’s vicinity is a reputable government higher education institution which is Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), nearby primary and secondary schools and convenience store 99 Speedmart and needs for groceries such as Econsave Bangi. The apartment is also located nearby the upcoming development plan know as Kajang 2 Future Development which brings about many new prospects. Kajang is an area well connected with various highways such as the Kajang Dispersal Link Expressway, South Klang Valley Expressway, Kajang-Seremban Highway and North-South Expressway. Additionally, the mass rapid transit Line 1 has three stations in Kajang — Sungai Jernih, Stadium Kajang and Kajang. Pangsapuri Melor @ Seksyen 5 Bangi has 2 towers of 10 floors each and with unit of typical size of 750 square feet, totaling to 400 units. Each unit has 3 rooms and 2 bathroom. The apartment was completed in 2015 and price from sub sale value starts at RM240,000. Focusing on nearby areas at Kajang and Bangi, comparable projects and prices are SAVANNA Executive Suite Southville City, a project by Mah Sing Group, Evo SOHO Suites @ Bandar Baru Bangi a project by PKNS (Perbadanan Kemajuan Negeri Selangor) and Unipark at Bangi.
Terokai PropertyGuru
Rekod carian menunjukkan projek ini masih menerima perhatian pembeli tempatan berdasarkan data pasaran carian di pangkalan PropertyGuru sepanjang 30 hari yang lepas. Apartment ini terus mengekalkan keterlihatan dalam radar pencarian hartanah bagi segmen kediaman mampu milik.
Harga Mengikut Jenis Unit:- Unit 3 bilik tidur:
- Purata Harga Permintaan: RM 233K
- Purata Harga Kaki Persegi (PSF): RM 311 psf
- Unit Tersedia: 3
- STESEN PLAZA PERABOT (1505m, 18-19 min) — Pilihan pengangkutan awam tambahan untuk pergerakan mudah ke kawasan komersial berdekatan.
- STESEN REKO SENTRAL (1901m, 22-23 min) — Hubungan bas yang menghubungkan penduduk ke pusat aktiviti perniagaan utama di Kajang.
- SK JALAN EMPAT (1192m, 14-15 min) — Sekolah kebangsaan yang berdekatan memudahkan urusan harian ibu bapa menghantar anak-anak belajar.
- SJK (TAMIL) LDG WEST COUNTRY 'TIMUR' (1314m, 15-16 min) — Pilihan pendidikan vernakular yang memberikan kepelbagaian akses sekolah untuk komuniti setempat.
- BRAINY BUNCH - SEKSYEN 4, BANDAR BARU BANGI (1468m, 17-18 min) — Pusat pembelajaran awal yang berkualiti untuk perkembangan pendidikan kanak-kanak di peringkat prasekolah.
- 99 SPEEDMART (403m, 4-5 min) — Kedai serbaneka yang sangat dekat untuk mendapatkan barangan keperluan dapur dan rumah dengan pantas.
- AGROBANK (1999m, 24-25 min) — Kemudahan urusan perbankan dan kewangan yang tersedia dalam radius kawasan Bangi.
- 7-ELEVEN (1345m, 16-17 min) — Akses 24 jam untuk keperluan segera dan perkhidmatan pembayaran bil harian.
- SURAU AL-HIDAYAH (1384m, 16-17 min) — Kemudahan tempat ibadat yang berdekatan menyokong aktiviti keagamaan dan kemasyarakatan penduduk.
- SURAU AL-KAUSAR (1697m, 20-21 min) — Ruang solat tambahan yang memastikan keselesaan komuniti untuk menjalankan ibadah berjemaah.
- Keluarga Muda — Kedekatan dengan pelbagai sekolah dan tadika memudahkan pengurusan pendidikan anak-anak.
- Profesional Urban — Akses terus ke stesen rel membolehkan perjalanan ke tempat kerja yang lebih efisien dan menjimatkan masa.