5 Pangsapuri / Kondo / Servis Apartment untuk Dijual di Seruling Apartment
Sedang menambah baik cadangan anda.
Ini mungkin mengambil masa beberapa saat...
Seruling Apartment is a freehold apartment development located in the master-planned township of Bandar Bukit Raja, Klang, Selangor. Developed by the renowned Sime Darby Property Berhad and completed in 2019, this residence is part of the Rumah Selangorku initiative, offering a secure and community-focused living environment. The development consists of two high-rise blocks built on an 8.92-acre site, designed to provide families and individuals with an accessible homeownership option in a strategic location.Seruling Apartment provides practical layouts and essential amenities for a comfortable lifestyle. The units come in built-up areas of 900 sq ft and 1,000 sq ft, typically featuring a 3-bedroom and 2-bathroom configuration. This gated and guarded community ensures peace of mind with 24-hour security. Residents have access to facilities such as a children's playground, a surau, a multipurpose hall, and two dedicated car park spaces per unit. Sime Darby Property Berhad Freehold 2019 900 sq ft & 1,000 sq ft 3 Bedrooms, 2 BathroomsThe residence offers excellent connectivity to major highways, including the NKVE Highway and Federal Highway.A number of medical facilities are located a short drive away, providing comprehensive healthcare services to the residents.KPJ Klang Specialist HospitalColumbia Asia Hospital - KlangKlinik Desa Batu Belah KlangThe area is served by various national and private schools, catering to the educational needs of families.SK Setia Alam & SMK Setia AlamRegent International SchoolBeaconhouse Sri Lethia, KlangFor shopping, groceries, and entertainment, residents can conveniently access several popular destinations.Setia City MallLotus's Setia AlamKlang ParadeKSL Esplanade Mall
PemajuSime Darby Property Berhad
Terokai PropertyGuru
Rekod carian semasa menunjukkan projek ini menyumbang 100% daripada jumlah carian setempat merujuk pada paparan carian selama 30 hari lepas di pangkalan PropertyGuru bagi kawasan Taman Setia.
Harga Mengikut Jenis Unit:- Unit 3 bilik tidur:
- Purata Harga Permintaan: RM 338K
- Purata Harga Kaki Persegi (PSF): RM 338 psf
- Unit Tersedia: 4
- SMK SETIA ALAM (772m, 9-10 min) — Sekolah menengah yang berdekatan memudahkan urusan harian pelajar dan ibu bapa tanpa perlu menempuh kesesakan lalu lintas yang lama.
- SK SETIA ALAM (1274m, 15-16 min) — Pilihan sekolah rendah kebangsaan yang stabil untuk pendidikan awal anak-anak dalam kawasan kejiranan yang sama.
- 99 SPEEDMART (685m, 8-9 min) — Kedai runcit serbaneka yang menyediakan barangan keperluan harian dengan harga berpatutan dalam jarak berjalan kaki yang singkat.
- KFC (904m, 10-11 min) — Pilihan restoran segera yang popular untuk hidangan keluarga yang cepat dan mudah dicapai.
- NASI KUKUS BOSS (1518m, 18-19 min) — Destinasi makan tempatan yang menawarkan hidangan nasi kukus tradisional untuk kepelbagaian selera harian.
- MCDONALD'S KLANG PARADE (1563m, 18-19 min) — Cawangan restoran kegemaran ramai yang terletak berhampiran pusat beli-belah untuk kemudahan bersantai.
- Keluarga Muda — Kedekatan dengan sekolah kebangsaan dan kemudahan harian menjadikannya lokasi yang sangat praktikal untuk membesarkan anak-anak.
- Pembeli Rumah Pertama — Menawarkan nilai pemilikan rumah mampu milik dalam perbandaran yang sedang pesat membangun dengan akses pengangkutan yang baik.
- Profesional Muda — Akses terus ke stesen bas dan lebuh raya utama memudahkan urusan ulang-alik ke tempat kerja di pusat bandar atau kawasan industri berdekatan.
Tarikh terbitan: 30 April 2026