2 Pangsapuri / Kondo / Servis Apartment untuk Dijual di Senibong Indah
Sedang menambah baik cadangan anda.
Ini mungkin mengambil masa beberapa saat...
Senibong Indah is a freehold apartment complex situated in Masai, Johor, offering practical and accessible residential living. Located at Jalan Tanjung Senibong, the property is positioned within proximity to established neighbourhoods like Permas Jaya and Megah Ria, providing residents with a blend of convenience and community. As a freehold residential strata property, Senibong Indah primarily features apartment units with functional layouts. While comprehensive project details such as the developer and completion year are not publicly listed, available property listings indicate common unit configurations are approximately 1,000 to 1,022 sq. ft., typically comprising 3 bedrooms and 2 bathrooms. Based on available listings, Senibong Indah provides residents with a range of essential facilities designed for convenience and recreation. These include:24-hour gated and guarded security Swimming pool Playground Jogging track Barbeque area On-site minimart Resident parking The residence is noted for its strategic location, with one listing mentioning an approximate 20-minute drive to the CIQ checkpoint, suggesting convenient access towards Johor Bahru's city centre. The proximity to Senibong Cove also benefits from accessibility to the EDL highway. Families have access to educational institutions in the vicinity, including REAL Schools Johor Bahru Campus located in the adjacent Bandar Baru Permas Jaya. For younger children, kindergartens such as Youngs Kingdom also have a branch in Permas Jaya. For shopping and daily necessities, AEON Permas Jaya Shopping Centre is a major retail hub located nearby. The nearest public healthcare facility is Klinik Kesihatan Masai.
Terokai PropertyGuru
Rekod carian menunjukkan projek ini masih menerima perhatian pembeli tempatan berdasarkan data pasaran carian PropertyGuru sepanjang 30 hari yang lalu. Pembangunan Apartment ini terus mengekalkan keterlihatan dalam kalangan pencari hartanah yang menilai pilihan kediaman di kawasan tersebut.
Harga Mengikut Jenis Unit:- Unit 3 bilik tidur:
- Purata Harga Permintaan: RM 210K
- Purata Harga Kaki Persegi (PSF): RM 205 psf
- Unit Tersedia: 1
- STESEN FLAT KETAPANG (1285m, 15-16 min) — Kemudahan menaiki bas untuk ketersambungan tempatan yang lebih mudah tanpa perlu memandu.
- STESEN SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (C) CHEE TONG (1431m, 17-18 min) — Pilihan pengangkutan tambahan yang memudahkan pelajar dan penduduk berulang-alik.
- STESEN SEKOLAH MENEGAH TAMAN RINTING 3 (1595m, 19-20 min) — Akses bas yang menghubungkan kawasan perumahan dengan rangkaian jalan utama.
- SMK TAMAN MEGAH RIA (1305m, 15-16 min) — Sekolah menengah berdekatan yang memudahkan urusan hantar jemput anak-anak bagi keluarga yang menetap di sini.
- SEKOLAH RENDAH CHEE TONG (1487m, 17-18 min) — Institusi pendidikan rendah yang memberikan pilihan sekolah yang stabil untuk komuniti setempat.
- SK TAMAN RINTING 3 (1724m, 20-21 min) — Kemudahan sekolah kebangsaan yang menyokong keperluan pendidikan awal kanak-kanak dalam jarak yang munasabah.
- CHINESE HAWKER CENTER (1422m, 17-18 min) — Kawasan tumpuan yang menyediakan pilihan makanan untuk kesejahteraan gaya hidup harian penduduk.
- KE REN LAI (1535m, 18-19 min) — Destinasi makan berdekatan yang menawarkan kepelbagaian kulinari untuk dinikmati bersama keluarga pada waktu santai.
- Keluarga Muda — Kedekatan dengan pelbagai sekolah rendah dan menengah memudahkan perancangan pendidikan anak-anak dalam jangka masa panjang.
- Pelabur Hartanah — Status pegangan bebas dan lokasi di kawasan Masai yang sedang berkembang menawarkan potensi sewaan yang stabil.
- Pesara — Persekitaran apartment yang terkawal dengan kemudahan asas yang mencukupi memberikan keselesaan untuk menjalani kehidupan yang tenang.